Kiedy warto zainwestować w agregat?

Nikt nie lubi, gdy nagle, w czasie pracy zostanie wyłączony prąd, a wykonywana przez nas czynność zostaje zatrzymana i nie wiadomo kiedy będzie można do niej wrócić. Dzieje się tak przy awariach (sezon burzowy w pełni!) oraz planowanych naprawach i remontach, o których nikt nie pomyślał, żeby nas poinformować. Odpowiedzią na ten problem są agregaty prądotwórcze. Jak działają i kiedy warto w nie zainwestować? Odpowiadamy w artykule.

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie elektromechaniczne wytwarzające prąd. Jest niezależne od  sieci elektroenergetycznej, dlatego najczęściej używany jest jako zasilanie awaryjne. 

Duży wybór agregatów znajdziesz w sklepie internetowym  JP Tech https://jptech-maszyny.pl/agregaty-diesel.

Kiedy warto zainwestować w agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie niezbędna jest nieprzerwana praca urządzeń zasilanych elektrycznie – na przykład w szpitalach. Konieczny jest także w miejscach, w których nie ma dostępu do sieci elektroenergetycznej, a jest tam potrzebna praca urządzeń – na przykład w lesie czy na początkowych etapach budowy. Warto zainwestować w agregat, gdy prowadzimy firmę, która opiera się na pracy urządzeń zasilanych elektrycznie, a przerwy w dostawach prądu przynoszą duże straty. Nie oszukujmy się – awarie prądu dotyczą nie tylko firm – w domu również bywają nie małą zmorą. Brak prądu, szczególnie w zimowych miesiącach, niesie za sobą sporo uciążliwości. Ciemność, wyłączony komputer w trakcie pracy (często bez wcześniejszego zapisu), rozmrażająca się lodówka i zamrażarka, czasami wyłączone ogrzewanie, a na dłuższą metę rozładowany telefon, niemożność wyprania ubrań, a jeśli masz tylko kuchenkę indukcyjną to także brak możliwości podgrzania jedzenia… Wszystkie te problemy pójdą w zapomnieniem, gdy zainwestujesz w agregat prądotwórczy.

Jakie są rodzaje agregatów?

Agregaty różni  między sobą wielkość, moc, mobilność i sposób zasilania. Każdy z nich sprawdzi się w innej sytuacji, dlatego zanim zdecydujesz się na taki zakup, sprawdź, który będzie najlepszy dla ciebie. Możesz wybrać:

  • stacjonarny lub przenośny – stacjonarne są zazwyczaj większe, a co za tym idzie mają dużo większą moc, często posiadają też możliwość automatycznego włączania się w razie awarii, a co za tym idzie zapewniają płynność pracy. Największym atutem przenośnych agregatów jest możliwość transportowania ich w dowolne miejsce oraz ich wielkość.
  • akumulatorowy lub spalinowy – agregat akumulatorowy sprawdzi się do drobnego sprzętu, ich czas działania jest ściśle określony. Sprawdzi się do drobnego sprzętu, w krótkich przerwach w dostawie prądu. Zazwyczaj jest tańszą i cichszą opcją, odpowiednią do pracy w małych pomieszczeniach. Agregat spalinowy działa tak długo, jak długo ma w zbiorniku paliwo, które w razie potrzeby łatwo można uzupełnić. Wyróżnia go możliwość długiej pracy, jednak powinien wtedy pracować przy dobrej wentylacji, a najlepiej być ustawiony na świeżym powietrzu. Wśród nich wyróżniają się agregaty Diesel, dzięki ich wysokiej  jakości i niskim spalaniu.

Gdzie najlepiej kupić agregat prądotwórczy i ile to kosztuje?

Agregaty najlepiej kupić w sklepie specjalistycznym jakim jest, na przykład, polecany przez nas  JP Tech https://jptech-maszyny.pl/. W ich sklepie stacjonarnym i internetowym znajdziecie najwyższej jakości sprzęty z gwarancją użytkowania. Co więcej, jeśli nie będziecie pewni jaki sprzęt będzie najlepszy w waszym przypadku, wykwalifikowani pracownicy pomogą wam wybrać. Warto skorzystać z czatu online, który łatwo znaleźć na ich stronie.

Agregaty w zależności od rodzaju mogą kosztować od kilkuset złotych (odpowiednie dla domów, na krótki czas działania) do kilkunastu tysięcy (dostosowane do pracy w szpitalach, w dużych firmach, o długim czasie działania i dużej mocy).

Odpowiedź