Innowacyjne lampy uliczne LED

[REKLAMA]

Wszechobecny i stały wzrost cen nośników energii, do których należy między innymi energia elektryczna sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się energooszczędne rozwiązania, wykorzystywane w zakresie oświetlania przestrzeni publicznej. Należą do nich bez wątpienia lampy uliczne LED, które są coraz bardziej popularne ze względu na liczne korzyści wynikające z ich zastosowania.

Po pierwsze oszczędność

Energooszczędne lampy uliczne to już nie tylko awangarda ale konieczność. Wykorzystywane są w szerokim zakresie i przez różnych administratorów przestrzeni publicznej – czy to jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie i wspólnoty osiedlowe, agendy państwowe czy zarządców dróg jak i infrastruktury krytycznej.

Znajdziemy je więc między innymi w pasmach dróg i ciągów komunikacyjnych, na placach i w parkach, na parkingach, osiedlach, budynkach użyteczności publicznej i przy obiektach specjalnego przeznaczenia.

Inteligentne i estetyczne rozwiązania

Inteligencja współczesnych rozwiązań oświetleniowych polega na możliwości ich adaptacji do warunków atmosferycznych oraz pory roku. Przykładem jest tu lampa uliczna LED z czujnikiem zmierzchu, która w oparciu o wcześniej zaprogramowane parametry sama reaguje na zmiany w natężeniu naturalnego oświetlenia. Co więcej, można nią sterować zdalnie dzięki współpracy z technologiami IoT (ang. internet of things).

Urzekający design i praktyczność

Nowoczesna technologia oświetleniowa to nie tylko elektro-oszczędność i proekologiczne podejście ale również niesamowity i ergonomiczny design, dzięki któremu lampy uliczne LED wpiszą się idealnie i architektonicznie kontekstowo w każdą przestrzeń publiczną.

Co więcej, taka lampa jest łatwa w montażu, dzięki czemu wymiana większej liczby punktów oświetleniowych możliwa jest w relatywnie krótki i przewidywalnym czasie.

Odpowiednia zamontowane lampy uliczne to również gwarancja bezawaryjności działania w długim okresie czasu. Dzięki temu koszty eksploatacyjne są o wiele niższe niż w przypadku konwencjonalnych, standardowych źródeł światła.

Jaką lampę uliczną LED wybrać?

Rozwój rynku oświetleniowego w technologii LED sprawia, że mamy do wyboru szeroki wachlarz zarówno mocy oświetleniowej jak i kształtów czy wysokości obudów LED. W zależności od potrzeb mamy do wyboru lampy uliczne o minimalnej mocy oświetleniowej 32W. Idealnie sprawdzą się na przestrzeni, która wymaga delikatnego, kameralnego operowania światłem. W przypadku miejsc, które należy oświetlać silnym strumieniem światła warto rozważyć zastosowanie lamp o mocy blisko 200 W.

W środku stawki oświetleniowej, do najbardziej popularnych należą lampy uliczna LED 100W, których wykorzystanie jest dosyć szerokie, czy to na osiedlach, parkingach jak i przy ulicznych ciągach komunikacyjnych.

LED zawsze wygrywa

Bez względu na to, jaką opcję oświetlenia ulicznego LED zastosujemy, jesteśmy wygrani. Po pierwsze ze względu na wybór proekologicznych rozwiązań. Po drugie, inwestycja szybko się zwróci. Po trzecie – wybrane rozwiązanie będzie cieszyć nie tylko kieszeń ale i oko ze względu na adaptowalny, nowoczesny design.

Odpowiedź