Trzy najważniejsze zalety bezramowej zabudowy balkonu

Posiadając balkon, z wielu powodów można zdecydować się na efektowną zabudowę. Współczesne materiały pozwalają na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dodającej uroku każdemu mieszkaniu. Jak wybrać najlepszą opcję?

Czym charakteryzuje się bezramowy system zabudowy balkonu?

Zabudowa balkonu w lekkiej formie może być wykonana zarówno ze szkła odpornego na uszkodzenia, jak i korozje, a także z przejrzystego tworzywa sztucznego. Oba te rozwiązania mogą być odpowiednie w zależności od okoliczności i indywidualnych potrzeb.

Warto sięgać jedynie po bezpieczne, sprawdzone tworzywa. Dzięki temu zabudowa balkonu będzie nie tylko estetyczna, ale także nie wpłynie negatywnie na konstrukcję budynku oraz indywidualne bezpieczeństwo mieszkańców.

W zabudowie szklanej można zdecydować się na nowoczesny system bezramowy. To wyjątkowo efektowne rozwiązanie. Szkło hartowane o odpowiednie grubości może zostać zamontowane bez konieczności wstawienia dodatkowych, pionowych profili.

Odpowiednie uszczelki dbają o nieprzepuszczalność powietrza. Dzięki temu zabudowa balkonu sprawia wrażenie jednej, dużej tafli szkła.

Dlaczego warto zdecydować się na zabudowę balkonu? Dodatkowa, przeszklona przestrzeń pozwala cieszyć się dodatkową, estetyczną i całoroczną strefą relaksu. Ze względu na stałą temperaturę, taki balkon doskonale sprawdzi się jako ogród zimowy. W przypadku niewielkich mieszkań zabudowany, ciepły i suchy balkon może z powodzeniem zastępować składzik na narzędzia i większe, rzadko używane sprzęty.

Oszczędność energii

Szklana zabudowa balkonu pozwala oszczędzić aż 10% energii niezbędnej do ogrzania mieszkania. Przekłada się to na większy komfort termiczny we wnętrzu domu, a także na znacznie mniejsze koszty opłat za ogrzewanie.

Dodatkowo, w przypadku budynków prywatnych, zabudowa balkonu wpływa na niższe koszty utrzymania oraz renowacji elewacji. Dzięki ochronie, jaką zapewnia zabudowa, znacznie spowolniona jest korozja elementów zbrojnych balkonu.

Ogród zimowy

Doskonałym sposobem na zagospodarowanie przeszklonego balkonu jest ogród zimowy. Nowoczesna oranżeria pozwala cieszyć się bujnymi roślinami cały rok. Bez trudu można uprawiać nawet najbardziej egzotyczne odmiany roślin. Wiele osób decyduje się także na uprawę niewielkich ilości owoców lub ziół na własny użytek. Całoroczny dostęp do świeżych pomidorów, a nawet oliwek lub cytrusów.

Wyższa wartość inwestycji

Budynki wyposażone w bezramowo przeszklone balkony Szklanorama (https://szklanorama.pl/) zyskują kilkanaście procent wartości. Stają się znacznie atrakcyjniejszą lokacją na rynku mieszkaniowych. Dzięki temu znacznie łatwiej można sprzedać mieszkanie inwestycyjne lub wynająć lokatorom.

Odpowiedź