Taśmy LED na zewnątrz domu – czy warto?

[REKLAMA]

Oświetlenie z wykorzystaniem taśm LED może być świetnym sposobem na rozjaśnienie tarasu, patio lub innej przestrzeni zewnętrznej. Wybierając taśmy LED na zewnątrz domu, powinniśmy pamiętać o tym, że nie można użyć do tego ich dowolnego zestawu. Najlepsze zewnętrzne paski Ledowe powinny być minimum wodoodporne. Warto również instalować je w odpowiednich profilach, aby dodatkowo ochronić je przed działaniem szkodliwych warunków zewnętrznych. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jakie taśmy LED stosować na zewnątrz domu i w jaki sposób powinny być one zamontowane.

Taśmy LED na zewnątrz domu

Pasek LED na zewnątrz

Taśmy LED na zewnątrz domu powinny być odporne na działanie kurzu, czy wilgoci, a także zasilane ze źródła, do którego masz łatwy dostęp. Większość taśm LED dostępnych dziś na rynku przeznaczona jest do zasilania prądem o bezpiecznym napięciu 12V lub 24V. Taka konstrukcja sprawia, że do ich podłączenia niezbędny będzie zasilacz, a w przypadku instalacji zewnętrznych powinien być on również hermetyczny. Taśma LED IP65, czyli wodoodporna jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o montaż zewnętrzny, a także instalacje oświetlenia w łazienkach, czy w innych narażonych na podwyższoną wilgotność pomieszczeniach.

Wodoodporne taśmy LED, które mają stopień ochrony IP65, doskonale sprawdzą się pod szafkami kuchennymi, w łazienkach, czy instalacjach zewnętrznych. Odpowiednio zabezpieczone diody LED są odporne na działanie wilgoci, a ponadto łatwe w czyszczeniu.

Jaka taśma LED na zewnątrz

Taśmy Ledowe na zewnątrz – wodoodporne

Zewnętrzne paski LED pokryte są wodoodpornym silikonem, bardzo cienką powłoką termokurczliwą bądź wodoszczelnym lakierem. Taka konstrukcja zewnętrznych taśm LED sprawia, że są one odporne na działanie kurzu, pyłu czy wilgoci. W przypadku kiedy będą one zamontowane w profilu aluminiowym, który dodatkowo ochroni diody LED, a także skutecznie odprowadzi z nich ciepło, będą one niezwykle trwałym i efektownym oświetleniem elewacji, łazienki czy patio. Dziś standardowe światła punktowe nie robią takiego wrażenia jak stylowe linie światła, które dostępne są w wielu różnych wersjach mocy, a także barwy światły. Taśmy LED wodoodporne mogą być również kolorowe, sterowane bezprzewodowym pilotem lub aplikacją na telefonie.

Pasek LED zewnętrzny

Jaka taśma LED na zewnątrz?

Kiedy już wiesz, jakiego rodzaju taśm LED potrzebujesz do oświetlenia Twojej przestrzeni najwyższy czas zająć się kwestią samej estetyki. Taśmy Ledowe na zewnątrz mogą być jednokolorowe, z możliwością ściemniania lub rozjaśniania światła w zależności od nastroju i klimatu, który próbujesz stworzyć. Są one również dostępne w wielokolorowej wersji RGB, która pozwoli Ci oświetlić Twoją przestrzeń światłem w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim, czy każdym innym z palety barw RGB. Obecnie wiele taśm LED, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych sterowników ma wiele dodatkowych funkcji takich jak sterowanie zegarowe, automatycznego włączania i wyłączania światła lub dostosowywania jasności oświetlenia do pory dnia czy nocy. Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED sprawiła, że dziś jesteś w stanie wybrać taśmy LED, które doskonale sprawdzą się w przypadku Twojej indywidualnej aranżacji.

Oświetlenie LED zewnętrzne

Odpowiedź