Szklane drzwi do Twojego domu

[REKLAMA]

Szkło dzięki swojemu minimalizmowi i szerokim możliwościom szturmem zdobywa uznanie projektantów oraz użytkowników wnętrz. Świetnie podkreśla nowoczesne pomieszczenia, a jego walory wykorzystuje się dziś w bardzo zaskakujący sposób. Dla wielu wciąż nowością są szklane drzwi wewnętrzne, które jednak coraz częściej goszczą we wnętrzach firm, domów i mieszkań.

Ci, którzy rozważają montaż takich drzwi w swoim mieszkaniu, z pewnością zastanawiają się nad jakością ich użytkowania. To, że szklane drzwi wyglądają bardzo estetycznie i atrakcyjnie, nie podlega żadnym wątpliwościom, jednakże szkło zazwyczaj kojarzy nam się z delikatnością, więc czy równie ostrożnie należy obchodzić się z drzwiami wykonanymi z tego materiału? Nic bardziej mylnego – i na tym właśnie zasadza się wyjątkowość tego rozwiązania. Szklane drzwi dają wrażenie lekkości, a jednocześnie dzięki zastosowaniu szkła hartowanego są wytrzymałe i bezpieczne. Tafla jest odporna na uderzenia, zarysowania i nie niszczy się w wyniku eksploatacji, a gdy dojdzie do jej pęknięcia, szyba rozpryskuje się na drobne elementy utrzymywane przez specjalną folię.

Pełne przeszklenie, wiele możliwości

Za szklane drzwi uważa się takie drzwi, których skrzydło jest wykonane całkowicie ze szklanych tafli. Nie są one osadzone w żadnych ramach, posiadają jedynie minimalistyczne metalowe lub aluminiowe okucia.

Drzwi szklane są na tyle uniwersalne, że pasują absolutnie do każdego mieszkania. Przejrzyste lub satynowe szkło nie zakłóca harmonii wnętrza, jest dyskretne i eleganckie i, choć to jest rozwiązanie przywodzące na myśl nowoczesne aranżacje, to jednak doskonale pasuje również do klasycznych i bogato zdobionych wystrojów. Decydując się na drzwi ze szkła, nie musimy obawiać się, że nie skomponują się z kolorystyką mieszkania czy wykorzystanymi materiałami.

Drzwi, które wykonane są ze szkła doświetlają wnętrza i powiększają je optycznie. Tym samym pokoje wydają się przestronne oraz lekkie – to świetne rozwiązanie do ciasnego mieszkania czy sposób na poprawę prezencji ciemnych pokoi. Pasują do kuchni, sypialni czy przedpokoju, a możliwość zastosowania matowego szkła pozwala na uzyskanie intymności niezbędnej np. w łazience. To również ciekawy sposób na uatrakcyjnienie wnętrz firmy – na szkle można umieścić logo czy numer gabinetu wykonane metodą piaskowania.

Olbrzymi wybór szklanych drzwi

Jeśli chodzi o szklane drzwi, to mamy bardzo duży wybór. Przede wszystkim możemy zdecydować się na drzwi uchylne bądź przesuwne. Dostępne są również różne rodzaje szkła: matowe, przejrzyste, laminowane lub piaskowane. Szkło do drzwi jest oczywiście oferowane w wielu kolorach.

Jak widać, szklane drzwi nie dają praktycznie żadnych ograniczeń. Ich uniwersalność sprawia, że są coraz częściej wybierane w aranżacji wnętrz, a efekty optyczne, jakie można dzięki nim uzyskać, pozwalają na podkreślenie walorów każdego mieszkania.

Źródło: Republika Szkła – Zabudowy szklane

Odpowiedź