Środki ochrony a budowa domu – jak dobrać odpowiednie obuwie robocze do prac remontowych?

[REKLAMA]

Odpowiednie obuwie jest niezwykle istotną częścią odzieży roboczej i ochronnej. Zapewniać powinno wygodę i komfort podczas wielogodzinnej pracy. Nie może powodować odparzeń, otarć ani innych obrażeń stóp. A przede wszystkim musi gwarantować bezpieczeństwo i ochronę.

W trakcie wykonywania prac budowlanych i remontowych nasze stopy narażone są nie tylko na długotrwały wysiłek, ale też wiele zagrożeń. Jakiś ciężki, ostry lub i taki, i taki przedmiot może na nie spaść, istnieje ryzyko przypadkowego potknięcia się lub kopnięcia czegoś twardego, możliwe jest poparzenie… Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór obuwia roboczego, które ma za zadanie nie tylko zapewnić nam wygodę podczas pracy, ale, co jeszcze istotniejsze, chronić nasze stopy przed urazami, w tym złamaniami kości.

Trzewiki robocze – solidne i wygodne

Trzewiki robocze to wysokie buty, których cholewki sięgają ponad kostkę. Znajdują one zastosowanie we wszystkich branżach, w których wymagane jest odpowiednie zabezpieczenie stopy i jej ochrona, w tym oczywiście w budownictwie. Jeżeli planujemy budowę lub remont domu, zdecydowanie powinniśmy zaopatrzyć się w tego typu obuwie, nawet, jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi pracownikami budowlanymi.

Ze względu na swoje zastosowanie trzewiki robocze nie tylko ochraniają stopę, ale też gwarantują optymalny komfort cieplny w okresie jesienno-zimowym; pod tym względem najlepiej sprawdzą się buty dodatkowo wyposażone w ocieplaną warstwę. Zapewnieniu ochrony służą takie elementy jak nosek ochronny czy wkładka antyprzebiciowa. Na budowie czy podczas remontu przydać się mogą także modele wodoodporne, antypoślizgowe, antyelektrostatyczne, jak również przystosowane do kontaktu z gorącym podłożem, chemią czy kwasami. Ważną cechą trzewików roboczych jest wysoka cholewka, która zapewnia stopie stabilność w trakcie wykonywanie pracy oraz wysoki poziom ochrony i ciepło. Przy tym ułatwia to wygodne zakładanie i zdejmowanie buta, a co istotne, także spełnienie obowiązujących norm BHP.

Trzewiki robocze z reguły dostępne są w uniwersalnych kolorach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do pozostałych elementów roboczej odzieży.

Wybierając trzewiki robocze, należy dobrać je odpowiednio je do prac, jakie zamieszamy wykonać, np. budowlano-remontowych, i na tej podstawie określić, jakie elementy bezpieczeństwa będą nam potrzebne. Przede wszystkim trzeba je bardzo dokładnie przymierzyć, gdyż od dopasowania tych budów do stopy zależy nie tylko wygoda podczas wielogodzinnej pracy trwającej codziennie przez cały okres budowy bądź remontu, ale też uniknięte otarć, odparzeń, bąbli naskórnych oraz im podobnych obrażeń. Oczywiście, warto nabyć trzewiki robocze wykonane z odpornego materiału wysokiej jakości. Obuwie takie odznaczało się będzie długim okresem trwałości.

Do pracy i na deszczową pogodę

Podczas budowy i remontu przydać się nam może obuwie ochronne gumowe i klapki. Buty tego typu bardzo dobrze chronią stopę przed różnorodnymi urazami, są też wygodne i niezwykle praktyczne. Sprawdzają się zwłaszcza w mokrych oraz wilgotnych miejscach. Niektóre modele gwarantują też wysoki poziom osłony przed szkodliwymi substancjami. Spełniają wszelkie normy BHP.

Mogą okazać się przydatne również poza placem budowy i ogólnie miejscem pracy, Wodoszczelność sprawia, że doskonale nadają się chociażby do spacerów w deszczową pogodę.

Odpowiedź