Rolety antywłamaniowe

[REKLAMA]

Domy i mieszkania często padają ofiarami włamań i kradzieży. Może to się zdarzyć pod naszą nieobecność, kiedy jesteśmy w pracy lub wyjeżdżamy na wakacje, jak również pod osłoną nocy, kiedy mocnym snem śpimy w swoich łóżkach. Złodzieje mają do perfekcji opracowane otwieranie najbardziej skomplikowanych zamków. Na szczęście, tak samo dobrze nie radzą sobie z roletami zewnętrznymi, montowanymi o otworach okiennych i drzwiowych. Wykonane z wytrzymałego tworzywa lub metalu, podczas próby siłowego otwarcie nie tylko głośno hałasują, ale również stawiają skuteczny opór takim próbom.

Rolety antywłamaniowe i zewnętrzne rolety tylko na pozór wyglądają tak samo. Te pierwsze, posiadają atest i zostały zaprojektowane i wykonane, z myślą o zapewnieniu wysokiego poczucia bezpieczeństwa oraz ochrony domu. Rolety zewnętrzne mimo że mogą wyglądać identycznie jak antywłamaniowe, są wykonane z materiałów tańszych, a ich celem jest zapewnienie ochrony przed promieniami słonecznymi, nagrzewającymi wnętrze mieszkania.

Jeśli możliwości budżetu na to pozwalają, zawsze warto inwestować w certyfikowane rolety antywłamaniowe. Jeśli jednak twój budżet jest w stanie unieść wydatek na rolety zewnętrzne, to również warto się na nie zdecydować. Nie tylko zapewniają skuteczne zaciemnienie mieszkanie, ale także swoim wyglądem mogą zniechęcać potencjalnych włamywaczy do podjęcia próby włamu. Wybierając rolety, warto zastanowić się nad sposobem ich sterowania. Standardem jest bowiem wyposażanie ich w specjalne silniki elektryczne, z możliwością jednoczesnego sterowania położeniem rolet we wszystkich oknach i drzwiach.

One Response - Add Comment

Odpowiedź