Remonty domów – jak wybrać dobrą firmę?

[REKLAMA]

Znalezienie dobrej firmy budowlanej, której powierzymy remont domów lub posiadanego mieszkania nie jest rzeczą taką prostą, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Pomimo natłoku ofert, z jakimi możemy spotkać się na łamach popularnych serwisów ogłoszeniowych, tak naprawdę niewielka tylko liczba wykonawców w branży budowlanej pozostaje gwarantem zadowolenia ze świadczonych przez nich usług.

W wielu przypadkach są to niestety osoby niewykwalifikowane, nie posiadające odpowiedniego doświadczenia zawodowego, a przede wszystkim – kierunkowej wiedzy z zakresu budownictwa oraz materiałoznawstwa, co w przypadku bardziej skomplikowanych realizacji stanowi podstawowy wymóg rozpoczęcia oraz bezproblemowego przeprowadzenia prac budowlanych. Oczywiście – wśród wykonawców robót budowlanych i różnego rodzaju prac remontowo-budowlanych znaleźć też można wiele podmiotów cechujących się rzetelnością, fachowością oraz profesjonalizmem. Dotyczy to nie tylko dużych i uznanych firm budowlanych, które zatrudniają dziesiątki, a czasem nawet setki pracowników z różnych sektorów budownictwa, ale także i mniejszych wykonawców, którzy łączą zdobyte doświadczenie zawodowe z posiadaniem wiedzy z zakresu technologii budowlanych. W jaki sposób jednak znaleźć taką firmę, zwłaszcza gdy chodzi o mniejszych wykonawców, nie zawsze aktywnych na rynku reklamowym i marketingowym?

Truizmem pozostawać będzie stwierdzenie, że należy korzystać z usług sprawdzonych ekip budowlanych, dla których różnego rodzaju remonty domów nie są nowością i którzy sprawdzili się przy realizacjach wykonywanych bądź to na nasze zamówienie, bądź też jako wykonawcy u naszych bliskich lub znajomych. W każdej z opisanych wyżej sytuacji możemy wiedzieć, jakiego finalnego efektu pracy możemy się spodziewać oraz na co ewentualnie zwrócić uwagę przy wykonywaniu przez fachowców poszczególnych etapów zleconych im robót budowlanych. Oczywiście jednak – nie zawsze będziemy mieć taki komfort, aby korzystać z usług sprawdzonych przez nas podmiotów z branży budowlanej. Co zatem robić w takim przypadku?

Jeżeli jest to możliwe, warto poszukać dotychczasowych realizacji konkretnego wykonawcy oraz zasięgnąć opinii jego aktualnych i poprzednich zleceniodawców. Bardzo często pozwoli nam to na wyrobienie odpowiedniego zdania o jakości wykonywanych prac budowlanych. Jeżeli firma budowlana wykonuje remonty domów oraz inne roboty budowlane w sposób rzetelny i profesjonalny, z chęcią zaprezentuje efekty swoich prac oraz nie będzie ukrywać, na czyją rzecz prace te zostały wykonane. Dobrym rozwiązaniem pozostaje też ustalenie, czy wybrany przez nas wykonawca dysponuje odpowiednim zapleczem sprzętowym, pozwalającym mu na wykonanie bez przestojów powierzonych robót remontowych i adaptacyjnych. Sporo o jakości wykonywanych prac, a także posiadanym doświadczeniu i umiejętnościach da nam zwykła rozmowa z budowlańcem, w toku której przedyskutujemy z nim możliwe warianty wykonania prac oraz istniejące alternatywy. W ten sposób będziemy mogli ocenić poziom konkretnego fachowca.

Warto przeczytać: Najtańsze kredyty gotówkowe na remont powyżej 40 tys zł

Odpowiedź