Okna i drzwi z aluminium

[REKLAMA]

Stolarka aluminiowa cieszy się dziś dużą popularnością, tak wśród właścicieli prywatnych domów i mieszkań, jak również przedsiębiorców inwestujących w budowę obiektów użyteczności publicznej. Konstrukcje aluminiowe ceni się za trwałość i atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Ponadto są one ekonomiczne, nowoczesne i przyjazne dla środowiska.

Zalety okien aluminiowych

Na okna z aluminium decyduje się wielu użytkowników. Ich popularność nie bierze się z niczego. Konstrukcje aluminiowo-szklane są nowoczesne oraz ekonomiczne. Ponadto nie sposób nie zauważyć, że prezentują się również doskonale pod kątem wizualnym. Podobnie jak drzwi aluminiowe, również okna są dobrym wyborem dla wszystkich, którzy cenią sobie solidne wykonanie. Okna aluminiowe są zbudowane zgodnie z nowoczesnymi technologiami, gwarantując najwyższą trwałość i wysoki poziom bezpieczeństwa. Aluminium jest również materiałem wyjątkowo plastycznym, przez co profile w oknach aluminiowych są wąskie. Dzięki temu większa jest powierzchnia szyby, co przekłada się na maksymalny dopływ światła słonecznego.

Bez wątpienia okna z aluminium są też znacznie lżejsze niż ich odpowiedniki z PCV czy drewna. Problemu nie ma też z utrzymaniem ich w czystości. Okna aluminiowe nie wymagają konserwacji, a jedynie mycia z użyciem ciepłej wody i łagodnego detergentu, który nie zawiera kwasów. Jako że ceni się dziś wszystko, co jest „eko”, aluminium to materiał w pełni podatny recyclingowi, a więc okna aluminiowe są biodegradowalne, czyli przyjazne środowisku.

Jeżeli dodać do tego wysoką odporność na uszkodzenia, a przy tym warunki atmosferyczne, pod których wpływem nie zmieniają one rozmiarów, na pewno to przynajmniej równorzędna, a w większości przypadków nawet lepsza opcja, niż okna wykonane z innych materiałów.

Do jakich budynków pasują okna i drzwi aluminiowe?

Stolarka aluminiowa jest wręcz stworzona dla nowoczesnych budynków. Okna i drzwi aluminiowe będą idealne do budynków mieszkalnych, ale również użyteczności publicznej. Zwłaszcza że aluminium można lakierować na niemal wszystkie kolory, choć większości materiał ten kojarzy się z szarością. Dzięki temu nie ma problemu z dopasowaniem drzwi i okien aluminiowych do fasady budynku. Z kolei z uwagi na plastyczność materiału łatwo dopasować je do indywidualnych preferencji pod kątem designu. Właśnie z aluminium często wykonywane są duże okna panoramiczne. Okna aluminiowe wykonywane są nie tylko w formie prostokątnej, ale również w kształtach owalnych, trapezowych i innych nieregularnych formach. Dzięki szerokiej gamie systemów profili okna aluminiowe mogą być produkowane w bardzo rożnych funkcjach otwierania: Dostępne są okna aluminiowe otwierane i uchylane do wewnątrz, obrotowe, przesuwne, wychylne na zewnątrz – tzw. fenêtres à l’italienne, podnoszono- przesuwne, uchylno- przesuwne i wiele innych.

Oczywiście nie jest tak, że konstrukcje aluminiowo-szklane nadają się wyłącznie do budynków nowoczesnych. W zasadzie to stolarka aluminiowa, która sprawdzi się również w odremontowanych starszych obiektach. W praktyce okna aluminiowe można stosować w każdym pomieszczeniu.

W końcu należy odnieść się także do cen stolarki aluminiowej. Tak więc okna z aluminium to wydatek nawet o 70 proc. większy niż przy konstrukcjach z okien PCV. Jednocześnie są one jednak tańsze niż okna drewniane. Bez wątpienia cena nie powinna odstraszać użytkowników, ponieważ w dłuższej perspektywie na pewno się zwróci. Dlatego jak najbardziej warto inwestować w okna i drzwi aluminiowe.

Odpowiedź