Klimatyzacja w mieszkaniu

[REKLAMA]

Lata z roku na rok są coraz gorętsze. Mając mieszkanie na poddaszu, szczególnie boleśnie będziemy doświadczać tego zjawiska. Niezależnie od tego, jak gruba jest warstwa izolacji termicznej na dachu, to słupek rtęci w wewnętrznych termometrach, będzie z pewnością dochodzić do 30 stopni Celsjusza. Przebywanie w takich warunkach jest bardzo groźne i niebezpieczne dla każdego z nas, a szczególnie dzieci i osób starszych.

Rozwiązaniem tego problemu jest montaż klimatyzacji. Na rynku mamy do czynienia z bardzo dużym wyborem urządzeń. Produkty różnych marek o różnej mocy, przeznaczone zostały do schładzania pomieszczeń o różnej kubaturze i powierzchni. Najprostsza instalacja klimatyzacji do mieszkania, składa się z dwóch urządzeń. Pierwsze to jednostka wewnętrzna, nazywana splitem. Druga to agregat zewnętrzny. Oba urządzenia są połączone instalacją elektryczną i hydrauliczną, w której znajduje się czynnik chłodzący.

Sterowanie klimatyzacją odbywa się przy pomocy pilota zdalnego sterowania. Urządzenia dają nam możliwość precyzyjnej regulacji temperatury, zależnie od posiadanego modelu. W wielu z nich, jest opcja zaprogramowania czasu pracy, tak aby klimatyzacja automatycznie się włączała i wyłącza o określonej godzinie. A jaki jest koszt takiej instalacji? Za średniej klasy klimatyzację, będziemy musieli zapłacić około 5 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć koszt okresowych przeglądów, w czasie których zostanie sprawdzona szczelność klimatyzacji i zostanie poddana odgrzybianiu, co jest ważne, jeśli również będziemy nią ogrzewać mieszkanie.

4 komentarze - Add Comment

Odpowiedź