Jak przygotować dom do sprzedaży?

[REKLAMA]

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, ta zasada odnosi się również do sprzedaży. Gdy chcemy, by ktoś coś od nas kupił, musimy postarać się, by jak najlepiej to zaprezentować. Sprzedając nieruchomość, musimy zatem zrobić wszystko, aby wyglądała atrakcyjnie dla potencjalnego kupca. Jak zatem przygotować dom do sprzedaży? O czym trzeba pamiętać i jak w sprzedaży może nam pomóc pośrednik?

Dom na sprzedaż – od czego zacząć przygotowania?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po podjęciu decyzji o sprzedaży tego typu nieruchomości, jest odłożenie na bok sentymentów i wspomnień. Dopiero w momencie, gdy zmienimy myślenie z „mój dom” na „dom na sprzedaż”, mamy szansę spojrzeć na niego z punktu widzenia kupującego i zauważyć, o co należy zadbać, zanim zaczniemy czynnie szukać chętnego.

Przed publikacją ogłoszeń o sprzedaży domu w różnych miejscach, dobrze jest przejrzeć podobne oferty, zwracając przy tym uwagę na to, co nam się w nich podoba, a co nas zniechęca, aby nie popełniać tych błędów. Domy na sprzedaż podejrzysz na sprzedajemy.pl/nieruchomosci/domy, jest tam wiele ciekawych ofert, na które warto zwrócić uwagę.

Jak przygotować dom do sprzedaży?

Pierwszą czynnością jest posprzątanie nieruchomości. To dla wielu osób może być oczywiste, jednak w sieci nie brakuje ogłoszeń sprzedaży domów lub mieszkań, do których są dołączone zdjęcia zabałaganionych pomieszczeń. Nawet stary dom, który wymaga remontu, będzie się znacznie lepiej prezentował, jeśli w nim posprzątamy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wyglądał schludnie.

To, o czym pisaliśmy na samym początku, czyli pierwsze wrażenie jest uzależnione właśnie od tego, jak przygotujemy dom do sprzedaży, czy będzie w nim czysto i czy znajdujące się wewnątrz sprzęty będą uporządkowane. Przy okazji porządków mogą się nam rzucić w oczy ewentualne usterki. Warto poświęcić trochę więcej czasu, aby naprawić wszystkie zepsute rzeczy, dokręcić kontakty i uchwyty szafek, naprawić cieknący kran, czy dokleić obluzowane kafelki.

Bardzo ważną kwestią jest również depersonalizacja mieszkania. Największe szanse na sprzedaż mają domy, które wyglądają jak nieużywane. Nawet jeśli kupujący ma świadomość, że w danym domu mieszkała jeszcze do niedawna rodzina z dziećmi, to łatwiej będzie mu się zdecydować, jeśli w nieruchomości nie natknie się na osobiste akcenty z nią związane.

Czy warto korzystać z usług pośrednika w sprzedaży nieruchomości?

Wiele osób obawia się korzystania z usług pośredników sprzedających nieruchomości, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami i brakiem możliwości sprzedaży domu samodzielnie, jeśli znajdzie się klient, który zechce dokonać zakupu bez udziału pośrednika. Z drugiej jednak strony tego typu fachowcy wiedzą bardzo dobrze co zrobić, aby nasza nieruchomość wyglądała na naprawdę atrakcyjną, potrafią się targować, a także odpowiednio wycenić dom. Atutem jest również to, że posiadają bazę klientów zainteresowanych kupnem nieruchomości, dzięki czemu rosną szansę, że stosunkowo szybko uda nam się dobić z kimś targu.

Odpowiedź