Jak działają bramy segmentowe?

[REKLAMA]

Oryginalne bramy segmentowe cieszą się w dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowanie, ale pomimo dużej popularności w dalszym ciągu wiele osób nie ma pojęcia, jak one w rzeczywistości działają. W niniejszym artykule znajdą państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czym tak naprawdę jest brama segmentowa?

Segmentowe bramy najczęściej zbudowane są z kilku poziomych paneli prostopadłych do podłoża, dlatego też przez wiele osób nazywane są potocznie bramami panelowymi. Największym atutem tego typu konstrukcji jest oczywiście to, że dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego miejsca przed głównym otworem wjazdowym. Opisując największe zalety nowoczesnych bram segmentowych, należy zaliczyć także doskonałe parametry użytkowe jeżeli chodzi o izolacyjność termiczną. Wiele osób decyduje się na tego typu konstrukcje również ze względów na rewelacyjne walory estetyczne i wysoki poziom bezpieczeństwa. Poszczególne panele mają budowę warstwową, a pomiędzy poszczególnymi blachami stalowymi zamknięty jest specjalny rdzeń, który wykonany jest z pianki poliuretanowej. Grube panele stanowią skuteczną barierę dla chłodu z zewnątrz.

Jak to działa?

Na rynku dostępne są niezawodne bramy segmentowe, które obsługiwane są ręcznie albo z wykorzystywaniem automatycznego napędu. Oba rozwiązania są bardzo wygodne w użytkowaniu, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Wbrew pozorom mechanizm działania segmentowych bram jest bardzo prosty. Wspomniane powyżej panele w trakcie otwierania są automatycznie przesuwane wzdłuż solidnych prowadnic, które zamontowane są bezpośrednio w pionie po obu bokach otworu wjazdowego. Specjalne prowadnice zamontowane są oczywiście po suficie, dlatego też panele bez problemu można płynni przesuwać w górę i równolegle do sufitu. Bramy segmentowe zbudowane są z dużej ilości paneli, dzięki czemu skrzydło bez problemu zgina się tak, aby zmienić kierunek względem podłoża. Poszczególne panele w pierwszej kolejności przesuwają się pionowo ku górze, a następnie przesuwają się równolegle w głąb pomieszczenia.

Ręczne bramy segmentowe czy automatyczne?

Jak wspomniano wcześniej brama segmentowa może być obsługiwana ręcznie. W takiej sytuacji otwarcie bramy polega po prostu na uniesieniu jej ku górze. Zamykanie odbywa się z kolei po pociągnięciu bramy w dół. Dzięki specjalnym mechanizmom z zadaniem tym bez problemu poradzą sobie kobiety i osoby starsze. Z wiadomych przyczyn zdecydowanie wygodniejszym sposobem obsługi bram segmentowych jest skorzystanie z dobrodziejstwa zaawansowanego napędu elektronicznego. Godne polecenia są nowoczesne modele, które można swobodnie sterować zdalnie za pomocą dedykowanego pilota. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają bramy, które można obsługiwać za pomocą smartfona.

Montaż bramy segmentowej

Wybranie porządnej bramy segmentowej, to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby ją prawidłowo zamontować, dzięki czemu w 100% będzie można skorzystać z jej olbrzymiego potencjału. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zamontować nową bramę segmentową, powinny skorzystać z pomocy odpowiednich fachowców. W pierwszej kolejności należy skupić się oczywiście na dokładnym przykręceniu szyny, która ma bezpośredni wpływ na stabilizację bramy. Przy dokręcaniu profili należy zachować uwagę, aby nie doszło do ich przypadkowego odkształcenia. Kolejnym etapem jest mocowanie profili bocznych. Specjaliści zalecają montaż bramy segmentowej rozpocząć od podłogi. Profile najłatwiej zamontować za pomocą zwykłych kątowników i śrub z kołkami rozporowymi. Kolejnym etapem jest przykręcanie prowadnic oraz zamontowanie łuku szyn prowadzących. Ostatnim etapem prac jest umieszczenie poszczególnych segmentów bramy w prowadnicach, zamontowanie zawiasów i przytwierdzanie rolek prowadzących. Przy próbnym otwieraniu bramy segmentowej należy ustawić odpowiedni naciąg sprężyn. Dzięki samodzielnemu montażowi, można oczywiście dokładnie zapoznać się ze sposobem działania bramy segmentowej, dzięki czemu w razie awarii, będzie można dokonać samodzielnych napraw.

Dlaczego warto?

Bramy segmentowe są gwarancją niesamowitej wygody i funkcjonalności. Podczas otwierania jak powszechnie wiadomo wszystkie elementy bramy nie wychodzą poza krawędź otworu drzwiowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma nawet najmniejszego ryzyka zawadzenia samochodu. Po segmentowe bramy w pierwszej kolejności powinny sięgnąć te osoby, które mają do zagospodarowania mały garaż z krótkim podjazdem. Segmentowy mechanizm przypadnie do gustu również osobom, które garaż mają umieszczony bardzo blisko ulicy. Nowoczesna brama segmentowa może okazać się także najlepszą wizytówką domu. Producenci oferują bramy wykonane z wielu różnych materiałów, które różnią się nie tylko kolorem, ale również rodzajem wykończenia poszczególnych paneli. Do domów drewnianych, można oczywiście wybrać panele drewniane. Bramy jak powszechnie wiadomo montowane są oczywiście po wewnętrznej stronie otworu drzwiowego, co oznacza, że jej kształt nie odgrywa żadnej roli.

Wysokiej jakości bramy segmentowe dla wymagających

Osoby, które planują zakup bram segmentowych, powinny postawić na modele od renomowanych producentów, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Nowoczesne bramy segmentowe wyposażone są w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Godne uwagi są przede wszystkim technologie, które chronią użytkowników przed ewentualnymi awariami (np. przed pęknięciem sprężyny). Automatyczne bramy segmentowe wyposażone są w zaawansowane zabezpieczenia przeciążeniowe. Jeżeli poszczególne segmenty napotkają przeszkodę, to skrzydło bramy automatycznie zatrzyma się. Niektóre modele po wykryciu przeszkody od razu cofają się do góry. Dobrym pomysłem jest także zamontowanie fotokomórki, dzięki którym brama zatrzyma się, gdy natrafi na przeszkodę. Jest to dobry wybór dla rodzin z dziećmi i zwierzętami.

One Response - Add Comment

Odpowiedź