Drzwi zewnętrzne, zarówno w mieszkaniu, jak i bloku mają za zadanie chronić wnętrze przed działaniem czynników zewnętrznych oraz nieproszonymi gośćmi. Mają także wpływ na minimalizowanie strat cieplnych, co jest szczególnie ważnym parametrem w budownictwie pasywnym. Jeszcze jeden niezwykle ważny element, to ich estetyka, która powinna pasować do architektury domu lub całego mieszkania. Podkreślać najciekawsze walory i elementy, współgrając również z aranżacją wewnętrzną.
Na rynku znajdujemy drzwi zewnętrzne wykonywane z różnych materiałów. Dlaczego warto postawić na kosztowne aluminium?
Drzwi aluminiowe wejściowe – inwestycja na lata użytkowania
Aluminiowe drzwi wejściowe mogą się pochwalić trwałością i wytrzymałością niczym ze stalowych odpowiedników. Są jednak znacznie lżejsze, a do tego o wiele bardziej estetyczne. Wysoką cenę zakupu rekompensują pożądane cechy – zagwarantowane parametry izolacyjności akustycznej i termicznej. Do tego można mówić o komforcie użytkowania na długie lata i bezproblemowej pielęgnacji. Aluminiowe konstrukcje nie wymagają bowiem czasochłonnych i kosztownych prac konserwatorskich czy też szczególnych zabiegów, aby zachowały swoje właściwości i walory estetyczne.
Najważniejsze zalety aluminiowej stolarki drzwiowej
Stolarka drzwiowa to jeden z najważniejszych elementów podczas budowy domu lub na etapie remontu mieszkania. Wpływa na wspomnianą już estetykę oraz bezpieczeństwo domowników, a także mienia ruchomego. To dlatego nie należy kierować się niską ceną, ponieważ źle oszacowane koszty powodują najczęściej wybór drzwi, które nie spełniają należycie swoich funkcji.
Nowoczesne drzwi wejściowe wykonane z aluminium mogą się pochwalić doskonałymi parametrami. Świetnie izolują akustycznie, dlatego są polecane w szczególności do domów budowanych w pobliżu ruchliwych ulic, a także w mieszkaniach w blokach, wokół których jest spore narażanie na hałas (pobliskie parkingi, place zabaw, szkoły, mieszkania położone na najniższych piętrach).
Aluminiowym drzwiom niegdyś zarzucano mała izolacyjność termiczną. Dzisiejsze produkty są jednak w stanie sprostać oczekiwaniom użytkowników oraz wymogom rynkowym. Mówimy o konstrukcjach, które sprawdzają się nawet w budownictwie pasywnym. Drzwi aluminiowe z powodzeniem mogą należeć do elementów energooszczędnych, ponieważ minimalizują ucieczkę ciepła, o ile są właściwie przygotowane, zamontowane i posiadają precyzyjnie dopasowane detale, takie jak oścież.
Ważna zaleta to wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. Aluminiowym drzwiom niestraszne są wahania temperatury, silne promieniowanie słoneczne, obciążenie wiatrem czy opady. Nowoczesne produkty praktycznie nie są podatne na zarysowania, wypaczenia, odkształcenia, odbarwienia.
Konfiguracja wedle potrzeb
Aluminiowe drzwi mogą występować w standardowych rozmiarach, ale i w nietypowych. Od domowników oraz wymiarów otworu wejściowego zależy, jakie wymiary będą miały drzwi. To jeden z wielu elementów, który można dopasować wedle własnych potrzeb. Te same drzwi nadają się do zaopatrzenia w różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe.
Dla użytkowników duże znaczenie będzie mieć ich estetyka. Wbrew pozorom drzwi aluminiowe zewnętrzne pasują nie tylko do domów nowoczesnych, obiektów charakteryzujących się industrialną estetyką, czy budynków użyteczności publicznej. Szeroka paleta kolorystyczna, z możliwością malowania proszkowego lub anodowego, zastosowaniem okleiny imitującej surowce naturalne, np. drewno, a także o szansa na wybór powierzchni strukturalnych, oznaczają finalną estetykę dopasowaną indywidualnie. Specjalny konfigurator dostępny na stronie http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/, pozwala porównać, w jaki sposób będą się prezentowały rozmaite rozwiązania.
W aluminiowych drzwiach można stosować przeszklenia, aby doświetlić wnętrze i/lub uzyskać dodatkowe elementy dekoracyjne. Konstrukcje tego typu mogą być wyposażone w samozamykacz ukryty, by zagwarantować szczelne przyleganie i bezproblemowe ryglowanie skrzydła po jego puszczeniu, bez konieczności domykania z użyciem siły.
Jak wybierać?
Na rynku nie brakuje firm zajmujących się produkcją oraz montażem drzwi zewnętrznych. Wybierając samodzielnie warto korzystać z porad fachowców, ale i nie kierować się najniższymi kosztami. W końcu stolarka drzwiowa to inwestycja na długie lata użytkowania.
Zewnętrzne drzwi aluminiowe z możliwością indywidualnego dopasowania poszczególnych parametrów i stosowanych elementów, posiada w swojej ofercie firma KOBBE. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i montażu stolarki drzwiowej aluminiowej, tym samym udowadniające, że drzwi zewnętrzne bazujące na tym materiale są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.
Odpowiedź