Domy mobilne – nowa jakość mieszkania

W ostatnich latach zauważalne jest coraz większe zainteresowanie wypoczynkiem poza miastem. Dlatego jeśli posiadamy kawałek ziemi lub planujemy taką inwestycję, warto zapoznać się z tematyką domków mobilnych, które mogą okazać się idealnym i prostym rozwiązaniem na spędzenie wolnych dni.

Domy mobilne – czym się wyróżniają?

Domy mobilne, zwane też czasem holenderskimi, to budynki niewielkich rozmiarów, które nie wymagają stawiania fundamentów. Dzięki temu posiada on możliwość przenoszenia i przewożenia w dowolne miejsce. Ich kształt i wielkość może zostać dopasowana indywidualnie do Klienta, jednak zwykle nie przekraczają one 60m2. Idealnie sprawdzają się zarówno na działkach dzierżawionych, jak i na terenie własnościowym.

Sprawy formalne

W większości przypadków nie są wymagane dodatkowe pozwolenia do umieszczenia domku mobilnego – wykonany z odpowiednich materiałów może służyć jako lokum całoroczne. Dlatego też przy zakupie należy dokładnie zapoznać się z informacją o materiałach, z jakich został on wykonany, gdyż będzie mieć to kluczowe znaczenie przy późniejszym użytkowaniu. Warto decydować się również na zakup ze sprawdzonych źródeł, bowiem tylko umiejętnie wykonany i zagospodarowany dom mobilny będzie należycie spełniał swoją funkcję, a nieduża przestrzeń zostanie ergonomicznie i funkcjonalnie rozplanowana.

Największy atut domków mobilnych

Niewątpliwym atutem domków mobilnych jest możliwość dostosowania ich do własnych potrzeb. Już na etapie zamawiania konfigurujemy wybrane elementy, w taki sposób, aby lokum w jak największym stopniu dostosować do naszych oczekiwań. Przy zakupie od renomowanych firm mamy również możliwość wyboru wyposażenia – od jego całkowitego braku, po pełne umeblowanie. Dlatego też porównując oferty domów mobilnych warto zwracać na to uwagę, gdyż różnice w meblach i sprzęcie będą miały bezpośrednie przełożenie na cenę.

Pełna mobilność na wyciągnięcie ręki

Kolejnym atutem takiego lokum jest jego pełna mobilność – nie ma konieczności przywiązywania się i inwestowania w jedno miejsce na stałe. Jeśli stwierdzimy, że nam nie odpowiada, to w prosty sposób możemy przenieść nasz dom wraz z całym wyposażeniem w inne miejsce! Nowoczesne domki mobilne wykonane są z trwałych materiałów dostosowanych do lokalnego klimatu. Jeśli mamy w planach stworzyć domek całoroczny, musi on posiadać odpowiednie ocieplenie pod elewacją oraz punkty grzewcze wewnątrz budynku, a na ciepłe dni dodatkowo może zostać wyposażony w funkcjonalny klimatyzator. Należy jednak pamiętać, że decydując się na zakup domku powinniśmy posiadać miejsce, w którym będziemy mogli go umiejscowić, bowiem mimo swojej mobilności posiada on inną specyfikę niż przyczepy kempingowe i nie nadaje się do nieustannego wożenia go za samochodem. Taki domek mobilny nie jest uznawany za pojazd, ani za przyczepę, dlatego nie wymaga potrzeby nadania mu numerów rejestracyjnych.

Decydując się na zakup domku mobilnego warto postawić na firmę z doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku, dzięki czemu zyskujecie pewność dobrego, trwałego i solidnego zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą domków mobilnych, którą z chęcią dostosujemy do Państwa potrzeb!

Odpowiedź