Dobrej klasy drzwi zewnętrzne Poznań

[REKLAMA]

Drzwi zewnętrzne stanowią nieodłączny element każdego budynku. Dają nam poczucie prywatności oraz stanowią element bezpieczeństwa.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – czym się kierować?

Drzwi do mieszkań Poznań, które są przystosowane do montażu w mieszkaniu są inaczej wykonane niż drzwi przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego. Typowy zestaw drzwiowy przeznaczony do mieszkania składa się ze skrzydła, ościeżnicy oraz mniejszych elementów, które są niezbędne do prawidłowego mocowania, czyli z zawiasów i progu.

Skrzydło może być wykonane z konstrukcji płytowej lub płycinowej. Warto zwrócić uwagę na to, aby drzwi posiadały wzmocnienie w postaci blachy stalowej czy elementów aluminiowych. Dzięki takiemu wzmocnieniu drzwi są bardziej odporne na ogień czy próby włamania

Jakie materiały będą najlepsze do drzwi wejściowych do mieszkania?

Klienci przy wyborze drzwi najczęściej decydują się na te wykonane z drewna. Są one masywne i bardzo ciepłe. Alternatywę dla drzwi drewnianych stanowią te wykonane z materiałów drewnopochodnych.

Zazwyczaj są to płyty wiórowe lub sklejki pokryte fornirem, bądź okleiną. Drzwi te są dużo lżejsze od tych drewnianych, ale mimo niskiej wagi nadal mają dobre parametry izolacyjne. Dodatkowym atutem, który często skłania klientów do zakupy drzwi z materiałów pochodzenia drewnopochodnego jest cena, która jest znacznie niższa od drzwi drewnianych.

Popularnością cieszą się również drzwi wykonane ze stali. Charakteryzują się one dużą odpornością na zużycie oraz uszkodzenia mechaniczne, ale są zimniejsze od drzwi drewnianych. W przypadku ich montażu należy zadbać o odpowiednią izolację termiczną, aby nie narazić się na duże straty ciepła z mieszkania.

Przy zakupie drzwi warto również zaopatrzyć się w zamek antywłamaniowy. Często najlepsze rozwiązanie stanowi zakup drzwi antywłamaniowych.

Najlepsza alternatywa dla drzwi drewnianych

Drzwi drewniane zewnętrzne charakteryzują się wysoką ceną oraz są stosunkowo łatwo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Alternatywę stanowić mogą drzwi aluminiowe. W ich przypadku do poprawy parametrów izolacyjnych stosuje się materiały termoizolacyjne.

Aby zwiększyć ich trwałość, to najczęściej poddawane są malowaniu proszkowym, czy wykończeniu przez specjalną okleinę. Drzwi aluminiowe mogą posiadać współczynnik U nawet 0,8 W/(m²∙K).

Inną alternatywą dla drzwi drewnianych są drzwi wykonane z włókna szklanego, które swoim wyglądem imitują naturalne drewno. Ogromną zaletą takich drzwi jest fakt, że mogą być one wykonane w dowolnym kolorze oraz są dodatkowo ocieplone.

Lekką, wytrzymałą oraz odporną na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne alternatywą są drzwi wykonane z fiberglasu, które są osadzone w solidnej drewnianej ramie. Do wypełnienia takich drzwi najczęściej stosuje się wypełnienie z pianki poliuretanowej.

Najważniejsze parametry przy wyborze drzwi do mieszkań

Aby drzwi zewnętrzne dawały jak największy komfort użytkowania, należy zadbać o skuteczną izolację akustyczną. Warto, aby współczynnik Rw był możliwie jak najwyższy. W przypadku drzwi w blokach, kamienicach, parametr ten nie powinien być niższy niż 27 dB. 

Drzwi występujące na rynku mogą mieć klasę mechaniczną, która jest oznaczana za pomocą cyfr 1,2,3,4. Najlepszym wybór stanowią drzwi, które są oznaczone klasą 3 lub 4.

Przy wyborze drzwi antywłamaniowych należy zwrócić uwagę na certyfikaty. Są one uniwersalne i wydawane przez niezależne instytucje. W sklepach najczęściej znajdziemy drzwi z klasy A,B,C. Dla pewnego komfortu oraz możliwie wysokiej ochrony warto zdecydować się na drzwi z klasy C.

Ostatnim, ale równie istotnym parametrem jest estetyka. Ważne, aby drzwi zewnętrzne wpasowały się do panującego stylu w przedpokoju, przede wszystkim pod kątem kolorystyki.

Warto zapoznać się z ofertą drzwi Poznań. Posiadają w swojej ofercie najlepszej jakości drzwi oraz okna PCV. Firma oferuje również darmową wizytę, niezbędne pomiary i wycenę.

Źródło: https://alvera.pl

Odpowiedź