Czy dom może być naszym biurem?

[REKLAMA]

Pracuję zdalnie. Czy dom może być moim biurem? Pytanie od pewnego znajomego. Odpowiedź? Zdecydowanie tak. Należy jednak pamiętać, że nie bez powodu dom to dom, a biuro to biuro.

Kwestie najbardziej istotne dotyczą wyposażenia tych przestrzeni. Nasz dom składa się z rzeczy przeznaczonych do poprawiania naszego komfortu. Fotele, sofy, ozdobne kinkiety czy zestaw stereo – wszystkie one są nam bardzo potrzebne, jednak w przypadku gdy pracujemy zdalnie, mogą nam przeszkadzać.

Nasz pokój biurowy powinien być więc przede wszystkim wyposażony w… biurko. Na tym biurku, oprócz laptopa, zaopatrzyć się warto w dobrą klawiaturę i myszkę. Kilka godzin dziennie potrafi ujawnić wszelkie wady wbudowanej klawiatury i gładzika w laptopie. Z kolei osobna klawiatura umożliwi także dobranie ergonomicznej pozycji na fotelu – nasza postawa będzie bardzie wyprostowana. Kręgosłup się nam za to odwdzięczy!

A skoro już o fotelu mowa – jest to absolutnie najważniejszy element naszego biura! Źle dobrany fotel to duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie oszczędzajmy więc na nim, wybierając produkt z najwyższej półki, regulowany w wielu płaszczyznach i odpowiednio wyprofilowany. Jeżeli już posiadamy fotel, lecz jego budowa nie wzbudza naszego zaufania, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w specjalne podpórki pod plecy. Wartym przemyślenia zakupem są podnóżki, także wpływające na naszą pozycję.

Moduły na dokumenty, półki i szuflady. Gdy dziennie przewija się przed nami setki różnych dokumentów, niezbędnym elementem w prawidłowej orientacji w nich jest porządna segregacja. Moduły na dokumenty są zazwyczaj zamykane, powinny być więc wykorzystywane do przechowywania raczej rzadziej używanych plików. Półki i szuflady wręcz przeciwnie – ich przeznaczeniem jest bycie w ciągłym użyciu, toteż ich otwarta budowa jest doskonale do tego przystosowana.

Innymi, bardzo ważnymi elementami wyposażenia każdego biura są lampy biurowe (dbamy dzięki nim o wzrok), czy przyborniki. Zachowamy dzięki nim porządek na biurku, przestając wreszcie gubić ważne dokumenty.

Wszystkie wspomniane w tekście rzeczy możemy kupić na stronie https://pisakimazaki.pl/14-wyposazenie-biura. Warto tam zajrzeć, aby uczynić z naszego pokoju biuro z prawdziwego zdarzenia!

 

Odpowiedź