Czy aluminiowe zadaszenie drzwi jest wytrzymałe?

[REKLAMA]

Coraz więcej osób decyduje się na instalację aluminiowego zadaszenia drzwi. Jednym zależy głównie na aspekcie wizualnym, innym zaś na ochronie domowników oraz gości przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Odpowiednio dobrane zadaszenie drzwi może nie tylko stanowić świetny schron przed deszczem, ale także tworzyć rewelacyjny konsonans wizualny z całym domem. Na rynku powstaje coraz więcej modeli zadaszeń. Producenci dysponują naprawdę bogatym asortymentem, który zaspokaja najśmielsze oczekiwania klientów. Zadaszenia różnią się przede wszystkim jakością użytych materiałów, a także rozmiarem. Warto pamiętać, że zadaszenie drzwi powinno przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję. Dopiero drugorzędnie powinniśmy zwracać uwagę na kolor czy kształt.

Zadaszenia drzwi – wygoda i funkcjonalność 

Na rynku dostępne są modele zadaszeń drzwi wykonane z różnych materiałów, jednak najchętniej wybierane są te z aluminium. Takie zadaszenia cechują się przede wszystkim lekkością oraz wielką estetyką. Ponadto, dzięki swej uniwersalności aluminium doskonale wkomponuje się zarówno z stary, jak i nowy charakter budownictwa.

Aby daszek w pełni spełniał swoją najważniejszą funkcję, musi być odpowiednio duży. Rozmiar powinien być dopasowany wedle wielkości drzwi wejściowych. Standardowe drzwi wymagają zazwyczaj zadaszenia o długości co najmniej 160 cm oraz szerokości 75-80cm. Takie wymiary w zupełności wystarczają do zapewnienia skutecznej ochrony przed deszczem dla domowników szukających klucza pod domem, oraz dla gości pukających do drzwi. Ponadto, zadaszenie drzwi może także spełniać funkcję ochronną dla różnych urządzeń, takich jak kamery czy domofon. 

Z pewnością należy mieć na uwadze, iż zadaszenie nie może być przesadnie duże. Im zadaszenie większe, tym jego konstrukcja będzie mniej stabilna i tym samym bardziej narażona na silne podmuchy wiatru. Kształt pełni równie ważną rolę. Powinien być dobrany przede wszystkim pod charakter budowy domu, a w szczególności do dachu. Na rynku dostępne są następujące kształty zadaszeń:

  • płaskie,
  • łukowe,
  • markizowe,
  • modułowe,
  • wielospadowe.

Wybierając kształt zadaszenia należy w szczególności pamiętać o dobraniu takiego kształtu, który nie będzie powodował zalegania wody, lub co gorsza śniegu i lodu. Jeśli chodzi o barwy, najchętniej wybieranymi są te o dość stonowanym charakterze – szare i brązowe.

Czy aluminiowe zadaszenie drzwi jest wytrzymałe? 

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy aluminiowe daszki będą wytrzymałe i solidne. Owszem, o ile wybierzemy solidny model od dobrego producenta. Aluminium samo w sobie nie będzie wytrzymałe, jeśli nie konstrukcja daszka nie będzie posiadała odpowiednio dużo wzmocnień i wsporników. 

Decydując się na aluminiowe zadaszenie drzwi warto wybierać modele daszków, które wykonane są z najwyższej jakości aluminium. W tym aspekcie pomocnym może okazać się certyfikat CE. Gdy producent dołącza do produktu certyfikat możemy mieć pewność co do solidności oraz długoletniej trwałości daszka. 

Większość osób kupujących zadaszenie drzwi wybiera zadaszenia wykonane z aluminium. To naprawdę solidne i wytrzymałe daszki, które mogą mieć bardzo długą żywotność. Większość takich zadaszeń posiada wiele aluminiowych wsporników, dzięki czemu są odporne na silny wiatr czy opady śniegu. Ponadto, większość daszków aluminiowych posiada filtr UV, który bardzo skutecznie chroni przed powstawaniem przebarwień w wyniku działania promieni słonecznych. Zadaszenia aluminiowe są naprawdę wytrzymałe i mogą stanowić skuteczną ochronę przez długie lata. Nawet bardzo złe warunki atmosferyczne nie zagrożą konstrukcji daszków wykonanych z aluminium.

Aluminiowe zadaszenia drzwi są nie tylko wytrzymałe, ale także bardzo praktyczne i estetyczne. Idealnie wpasują się zarówno w stare jak i nowe budownictwo. Ponadto, warto wspomnieć, iż aluminiowe zadaszenia cechują się atrakcyjnymi cenami, które przyciągają uwagę naprawdę wielu klientów. 

Montaż zadaszenia drzwi – bezpieczeństwo i wytrzymałość 

Nie tylko materiał z którego wykonane jest zadaszenie decyduje o wytrzymałości. Dobry montaż także będzie gwarancją bezpieczeństwa zarówno domowników, jak i gości. Daszek można zainstalować samodzielnie, bądź skorzystać z pomocy fachowców. 

Niektórzy producenci zadaszeń drzwi jasno zaznaczają, iż gwarancja na ich produkt będzie obowiązywać jedynie wówczas, gdy daszek zostanie przymocowany przez fachowców producenta. Chcą mieć bowiem pewność, iż zadaszenie zostało przymocowane w prawidłowy sposób. Decydując się na montaż zadaszenia należy przede wszystkim pamiętać o wszelkich działaniach konserwacyjnych, których wymaga daszek. Poza okresowym czyszczeniem, powinniśmy w szczególności usuwać z niego śnieg podczas zimy. Mając na uwadze bezpieczeństwo warto także zwracać uwagę na to, czy dany model zadaszenia drzwi posiada wyżej wspomniany certyfikat CE. Tym sposobem można skutecznie ograniczyć ryzyko zakupu daszka o marnej jakości, który mógłby stanowić zagrożenie zarówno dla nas, jak i gości naszego domu.

Mimo, że montaż zadaszenia drzwi wcale nie musi być skomplikowany, warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy w profesjonalny sposób zainstalują nasz daszek nad drzwiami wejściowymi. 

Czy warto kupować zadaszenie aluminiowe?

Jeśli dysponujemy wolnym budżetem, który moglibyśmy poświęcić na zakup daszka to z pewnością warto. Odpowiednio dobrane zadaszenie będzie przez lata spełniać swoją funkcję i cieszyć domowników. Aluminiowe zadaszenia są najczęstszym wyborem. Są solidne, estetyczne, oraz zadowalają stosunkowo niską ceną. Wybierając odpowiedni model możemy znacznie poprawić estetykę frontu naszego budynku. Przed zakupem dobrze będzie sprawdzić oferty kilku producentów i porównać je ze sobą. Wówczas prawdopodobieństwo wybrania możliwie najkorzystniejszego modelu daszka wzrośnie. 

  

Zadaszenia aluminiowe to niekiedy naprawdę przydatna rzecz, która może uchronić nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Odpowiednio dobrane, może stać się długoletnim elementem naszego budynku.

Partnerem artykułu jest metal-gum.com

Odpowiedź