Pościel 3D – co to jest i jak wybrać?

Pościel 3D cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Przede wszystkim przykuwa uwagę wyglądem, ale przy wyborze pościeli nie można zapomnieć o kluczowych parametrach takiego produktu. Jeżeli chcesz kupić pościel 3D, jesteś w odpowiednim miejscu. Nie mamy wątpliwości, że po zapoznaniu się z naszym artykułem wybierzesz odpowiednią pościel 3D do swojej sypialni.

Czym jest pościel 3D?

W pierwszej kolejności musimy wyjaśnić dokładnie, czym jest pościel 3D. Tak więc w najprostszym tłumaczeniu, pościel tego rodzaju ma bardzo wyraźną grafikę. Nadruk jest realny i w przeciwieństwie do zwykłej pościeli ma wyraziste kolory i przejrzysty obraz. W zasadzie bliżej przypomina zdjęcie aniżeli jakąś grafikę. Pościel 3D jest więc bardzo realistyczna. Dlatego z jednej strony będzie to dodatkowa dekoracja sypialni, z drugiej rzecz jasna jest też elementem praktycznym.

Jaki zestaw pościeli 3D?

Jeżeli chcesz kupić pościel 3D, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdź, ile części ma dany zestaw. Wyróżnia się zestawy:

  • dwuczęściowe (poszewka na poduszkę i poszewka na kołdrę),
  • trzyczęściowe (dwie poszewki na poduszkę i poszewka na kołdrę),
  • czteroczęściowe (dwie poszewki na poduszkę i dwie poszewki na kołdrę).

To, jaki zestaw wybierzesz, powinno zależeć od wielkości łóżka. Jeżeli jest to łóżko jednoosobowe, najprawdopodobniej wystarczy zestaw dwuczęściowy. Na większych łóżkach dwuosobowych postaw na zestawy złożone z trzech lub czterech części. Szczególnie że niekiedy jedna kołdra dla dwóch osób to za mało.

	Sklep z pośćielą 3D - Jasieczek

Pościel trójwymiarowa do sypialni – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Skoro wiesz już, jak wyglądać ma Twój zestaw sypialnianych poszewek, skup się na innych kwestiach, tj.:

  • Rozmiar pościeli – oczywiście poszewki muszą być dopasowane do wymiarów poduszek i kołder. Najczęściej kołdra ma rozmiar 160 × 200 cm. Jednak w łożach małżeńskich taka kołdra może być zbyt mała, a małżonkowie sięgają po kołdrę o wymiarze nawet 200 × 220 cm. W przypadku poduszek zwykle jest to wymiar 70 × 80 cm.
  • Materiał i jakość wykonania – ważny jest też materiał wykonania pościeli. Dostępne modele są bardzo różne (np. pościel flanelowa, bawełniana, mikrofibra, poliestrowa). Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Najpopularniejsze wśród użytkowników są satyna bawełniana i mikrofibra, które gwarantują dobry stosunek ceny do jakości. Oprócz tego są delikatne dla skóry i nie ulegają gnieceniu.
  • Wygląd – oczywiście na rynku znajdziesz bardzo różne pościele, również pod kątem wyglądu. Postaw na model optymalny do wystroju swojej sypialni. Najlepiej posłużyć się ofertą specjalistycznych punktów. Jeżeli postawisz na profesjonalny sklep z pościelą 3D, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Popularne motywy to m.in. zwierzęta, rośliny, trójwymiarowe figury geometryczne, samochody czy krajobrazy. Pamiętaj, że pościel 3D doskonale sprawdzi się w nowocześnie wyposażonych sypialniach, ale też dobierzesz coś do klasycznych i stonowanych pomieszczeń.

	Sklep z pośćielą 3D - Jasieczek

Podsumowując, nie ulega wątpliwości, że pościel 3D jest obecnie prawdziwym hitem i coraz częściej znajduje swoje miejsce w sypialni. Ważne, żeby był to produkt nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale również dobry jakościowo, na przykład ze sklepu internetowego jasieczek.com. Jak się przekonasz, znajdziesz tam nie tylko pościel 3D, ale też wiele innych produktów do domu i nie tylko, czego potwierdzeniem są ręczniki plażowe, zwłaszcza ręczniki Zwoltex. To czołowy producent takich produktów i jeden z liderów w branży tekstyliów do domu.

Odpowiedź